سبد خرید

محصولی انتخاب نشده است

خدمات پس از فروش

1 / 10
از 1 کاربر

پشتیبانی و خدمات پس از فروش :

علی رغم وجود اطمینان از کیفیت رنگهای تولیدی شرکت پوشش فام در ذهن مشتریان  وجود عوامل متعدد در فرایند رنگ آمیزی و نحوه اعمال رنگ در سایت مشتری ما را بر آن داشته تا با تشکیل تیم پشنیبانی و خدمات پس از فروش همواره در کنار مشتریان خود باشیم .

"فروش پایان یک معامله نیست ، اغاز یک تعهد است " این تفکر مبنای اساسی در برنامه ریزی عملیات به منظور تحقق اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان بوده و طبیعی است پشتیبانی و ارائه خدمات و در نهایت جلب رضایت مشتریان در این میان نقش کلیدی را ایفا مینماید .

ماموریت واحد پشتیبانی پاسخگویی به سوالات و ارائه راه حلهای مناسب برای رفع مشکلات مشتریان و مصرف کنندگان بوده  و تلاش دارد تا با بکارگیری  بهترین و کارآمد ترین عناصر مجموعه و با در اختیار داشتن تجربیات ارزنده و تجهیزات مدرن بصورت شبانه روزی و بدون تعطیلی ارتباطی مفید و اطمینانبخش  با مشتریان خود فراهم نماید.

انتقال نقطه نظرات و دیدگاههای مشتریان به واحد تحقیقات و توسعه (R&D)به منظور ایجاد هم افزایی متقابل و اهمیت به  نیازهای آشکار و پنهان مشتریان از دیگر وظائف واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش مشتریان میباشد .

 

ارسال نظر

راد-توزین توان ... : شکوائیه
0 0
با سلام در خصوص خرید اخر که از شرکت شما انجام شد بابت رنگ کرم چرمی براق 1013 متاسفانه محصول نهایی پس از رنگ آمیزی دارای رنگ دانه های مشکی می باشد.باتوجه به شتشوی مخزن و تکرار رنگ متاسفانه این موضوع مرتفع نگردیده است.لذا خواهشمند است در خصوص رفع ایراد ذکر شده اقدامات لازم را مبذول نمائید.شایان ذکر است عکس های مربوطه به واحد فروش ارسال گردیده است
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام درخواست شما به واحد پشتیبانی ارجاع خواهد شد ولی شما میتوانید در بخش پرتال مشتریان هم درخواست مشکل رنگ خود را ثبت نمائید و هم اگر انتقاد و پیشنهادی هست.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :