به منظور تحقق موضوع کنترل کیفی در تمامی واحدهای سازمان , شرکت پوشش فام نخستین بار در سال 2007 میلادی موفق به اخذ گواهینامه فوق (ایزو 9001-2000) از موسسه توف (TUV NORD) مبتنی بر سیستم مدیریت کیفیت در پیروی از استاندارد مذکور برای دامنه کاربرد (فرمولاسیون و ساخت رنگهای پودری ) گردید . ضمن اینکه آخرین بار گواهینامه ایزو 9001-2015 برای این شرکت صادر و بروزرسانی گردید.

کیفیت آزمایش هایی نظیر واکنش پذیری , اندازه گیری ذرات , براقیت , ضخامت سنجی  , میزان ترک خوردگی , خمش و انعطاف پوشش , ضربه پذیری , سختی , مه نمک , تست اشعه ماوراء بنفشو  کنترل های محیطی و ....علی رغم اطمینان از کیفیت رنگ های تولیدی شرکت پوشش فام  بعنوان مظهر کیفیت در ذهن مشتریان وجود روش و محیط های مختلف و عوامل انسانی منفاوت و تنوع سطوح اعمال رنگ در سایت مشتریان , ما را بر آن داشته تا با تشکیل تیم خدمات پس از فرو ش همواره در کنار مشتریان خود باشیم . 

ماموریت واحد پشتیبانی پاسخگویی به سوالات و ارائه مشاوره فنی و کمک به رفع حداکثری مشکلات مصرف کنندگان محصول با هدف تحقق  شعار اصلی تمامی بخشهای شرکت است ." فروش پایان یک معامله نیست , آغاز یک تعهد است . " به منظور ایجاد ارتباط  گسترده ترو آگاهی به نیازهای بیشتر مشتریان و اهتمام  به رفع آنان از دیگر وظائف واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش  شرکت پوشش فام میباشد .

شرکت پوشش فام با دارا بودن کادر مجرب در تیم مهندسی فروش این شرکت ، امکان راهنمایی و خرید بهترین محصول با توجه به نیاز مشتری و بر مبنای کیفیت و قیمت مدنظر مشتری فراهم میکند.
راهنمایی در انتخاب رنگ کمک شایانی در خروجی محصول مشتریان خواهد داشت ، ضمن اینکه با ارائه پیشنهاد های مختلف در انتخاب رنگ پودری ، کیفیت و هزینه ساخت قطعه برای مشتری در بهترین حالت ممکن رقم خواهد خورد.
علاوه بر مشاوره در انتخاب رنگ مدنظر، ارائه راهنمایی و نظر کارشناسی در نحوه ی نگهداری رنگ ، شیوه و شرایط پاشش روی قطعه و حتی خرید دستگاه ها و خطوط پاشش جزء خدماتی است که توسط کارشناسان شرکت پوشش فام صورت میگرد.
تنوع رنگ های محصولات شرکت پوشش فام به گونه ای است که کمتری مشتری نیاز به ساخت رنگ سفارشی پیدا میکند.
محصولات پودری پوشش فام از لحاظ ظاهر و طرح در دسته بندی های زیر وجود دارد:
رنگهای پودری صاف ، چکشی ، چرمی ، سمباده ای ، چروک ، آستری ، ورنی ، متالیک ، کوه نور ، دکورال 
محصولات از لحاظ پایه و شیمیایی:
اپوکسی ،پلی استر، هیبرید، پلی اورتان
از نظر براقیت :
براق، نیمه براق،نیمه مات، مات، سوپرمات
از نظر صنایع مصرفی :
روشنائی، لوازم خانگی ، تجهیزات ساختمانی، صنایع تزئینی، مبلمان و...

ساخت رنگ بر مبنای نیاز مشتری و شرایط قطعه نهایی از دیگر ویژگی های شرکت پوشش فام است .
با اینکه شرکت پوشش فام با دارا بودن طیف وسیعی از رنگ های تولیدی ، اکثر نیاز مشتریان را شامل میشود ولی با این وجود این امکان نیز وجود دارد که به درخواست مشتری یک رنگ با ویژگی های مورد درخواست مشتری ، ساخت و با ارائه نمونه پودر یا پاشش روی قطعه و نهایت تائید مشتری، تولید شود .
البته با توجه به ترافیک خطوط تولید معمولا این سری در خواست ها در وزن های بالای 300 کیلوگرم در برنامه ریزی تولید  شرکت پوشش فام قرار خواهد گرفت.
از جمله دلایل انتخاب شرکت پوشش فام، توانایی ساخت و تولید انواع رنگهای روز و مدرن صنعت هست که میتوان به چند مورد از انها اشاره کرد:
1. رنگ های متالیک در تنوع مختلف
2. رنگ های گرانیتی
3. رنگ های سری کوه نور 
4. رنگ های آستری
و.... 
هر یک از موارد بالا در صنایع تزئینی و کاربرد های دیگر در انواع مورد درخواست مشتری قابل ساخت و تولید است