سبد خرید

محصولی انتخاب نشده است

پوشش های پودری

10 / 10
از 1 کاربر

پوشش های پودری فرآیند پوشش دهی به حالت خشک است در آن مقادیر دقیقی از رزین رنگدانه و افزودنی ها با هم مخلوط  می شوند تا به عنوان یک پوشش تزئینی و یا حفاظتی روی سطوح مختلف اعمال شده و به هر یک از کاربرد های صنعتی پاسخ مناسب دهد . یک مزیت مهم رنگ پودری این است که نیاز به حلال های نفتی ندارند ، لذا ترکیبات آلی فرار زیانبار برای محیط زیست را وارد محیط نمی کنند . همچنین هزینه های عملیاتی رنگ های پودری الکترواستاتیک کمتر از هزینه های عملیاتی خطوط تولید ستنی است از این رو مقرون به صرفه تر است .

یکی از دلایل  رشد بازار پوشش های پودری حمایت سازمان های قانون گذار، نظیر آژانس حفاظت از محیط زیست است که صنعت را به سوی پوشش های عاری از voc هدایت می کنند . افزایش میزان تقاضا در برخی از بازارهای نوظهور نظیر برزیل ، هند ، چین و روسیه عامل دیگر رشد تولید و مصرف رنگ های پودری الکترواستاتیک است که برای کالاهای مصرفی نظیر خودرو و درب و پنجره و وسایل خانگی وغیره استفاده می شود .

برای تهیه ی پوشش های نهایی بادوام و جذاب ، پوشش های پودری را روی سطوح فلزی اعمال می کنند . در حال حاضر بیشترین توجه فناوری پوشش های پودری صنعتی به لحاظ ترکیب سازنده روی ترکیب های حاوی رزین گرماسخت بخصوص اپوکسی ها و پلی استرها است . اپوکسی ها به واسطه چقرمگی ذاتی، مقاومت دربرابر خوردگی، مقاومت شیمیایی، انعطاف پذیری ، چسبندگی خوب و مقاومت سایشی بالا و پلی استرها عمدتا به واسطه ی خاصیت مقاومت خوب دربرابر شرایط جوی ترجیح داده میشوند . پودرهای گرماسخت از رزین هایی نظیر پلی استر، اپوکسی، ترکیب اپوکسی – پلی استر ، اکرلیک ، پلی اورتان و دیگر موارد مشتق می گیرند .

پوشش های پودری با انواع گوناگونی از مواد در هریک از کاربردهای تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند . پوشش های پودری شامل اعمال ذرات بسیار ریز و خشک متشکل از رنگدانه و رزین است که قبل از سخت شدن روی سطح مورد نظر قرار میگیرند . روند رشد بازار پوشش های پودری در بخش های نوین شامل پوشش های نازک ، پودر با دمای سخت شدن پایین ، پوشش های شفاف مشهود گشته است. شرکت پوشش فام نیز به عنوان اولین تولیدکننده رنگ های پودری الکترواستاتیک در ایران با بررسی بازارهای جهانی روند رو به رشد خود را در این صنعت حفظ کرده است .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :